Uwolnij przyjaciela - akcja "Zerwijmy łańcuchy" 2018

Aktualności

Marta Wrońska

W tym roku po raz kolejny jaworznicki TOZ przyłącza się do akcji "Zerwijmy łańcuchy", która odbywać się będzie pod hasłem "UWOLNIJ PRZYJACIELA", która odbędzie się 6 października 2018r (tj. sobota). W tym roku planujemy akcję przeprowadzić pod siedzibą Naszego Oddziału, przy ulicy Grunwaldzkiej 35 w Jaworznie. W trakcie akcji każdy chętny będzie mógł się przywiązać do budy, aby poczuć ciężar łańcucha i zobaczyć jak wygląda życie psa łańcuchowego. Akcję planujemy przeprowadzić w godzinach od 12.00 do 14.00.

Protestujemy, ponieważ stałe trzymanie psów na uwięzi jest nadal częstym zjawiskiem, a jest to:

- niezgodne z prawem – zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabrania się trzymania zwierząt domowych na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 godzin w ciągu doby lub powodujący u nich uszkodzenie ciała, cierpienie oraz niezapewniający możliwości niezbędnego ruchu; zabronione jest trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry;

- niehumanitarne – zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają ból, pragnienie, strach i samotność; łańcuch często powoduje u nich urazy kręgosłupa, wrasta w szyję lub przemarza do niej;

- niebezpieczne dla ludzi – pies będący na uwięzi cierpi psychicznie i fizycznie, przez to staje się agresywny i stwarza zagrożenie dla ludzi.

Leży ci na sercu los psów łańcuchowych – zostań wolontariuszem!
Przywiąż się w swoim mieście do budy, by zaprotestować przeciwko trzymaniu psów na stałe na uwięzi. Poczuj na własnej szyi ciężar łańcucha, zobacz, jak to jest, gdy twoja przestrzeń życiowa ogranicza się do dwóch metrów kwadratowych.
O problemie psów łańcuchowych mówi się coraz częściej, ale… wciąż zbyt mało. Dlatego chcielibyśmy, aby tegoroczna akcja miała jeszcze większy zasięg niż w poprzednich latach, by przykuło się do bud jeszcze więcej osób.

Koordynatorem akcji jest Pani Wrońska Marta. Każdy kto chciałby się włączyć do akcji jako wolontariusz lub uczestnik może się z nami kontaktować telefonicznie: 516-165-893 (Marta) lub mailowo: jaworzno@toz.pl.

 

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE