Pomóżcie uratować Koci Dom

Aktualności

05.08.2018

Marta Wrońska

W ostatnich dniach, kiedy przez Polskę przechodziły fronty z gwałtownymi burzami, Nasz Koci Dom został kilkukrotnie zalany w trakcie takich właśnie zjawisk atmosferycznych. Oczywiście za każdym razem kiedy zostawaliśmy zalani na pomoc przychodzili Nam strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jeleniu. Niestety spotkała nas bardzo trudna sytuacja. Woda wdarła się do pomieszczeń, w których mieliśmy zapas węgla i piec, potrzebne do ogrzewania Kociego Domu w zimie. Ucierpiały również pomieszczenia w których mieliśmy pralkę, a także zapasy żwirku i karmy dla kotów. W chwili obecnej nie wiemy co Nas czeka w najbliższym okresie zimowych, nie wiemy czy uda Nam się uzbierać środki na remont pomieszczeń, a przede wszystkich zakup nowego pieca i węgla. Z tym w chwili obecnej możemy poczekać i spokojnie próbować pozyskać na ten cel środki. Jednakże najważniejszą sprawą jest zabezpieczenie bieżących potrzeb Kociego Domu, czyli zakup karmy i żwirku. Niestety jedynie kilka worków udało się strażakom uratować, reszta została doszczętnie zalana i do niczego się już nie nadaje. Oczywiście oprócz remontu, zakupu karmy i żwirku, musimy również zabezpieczyć opiekę weterynaryjną dla Naszych kocich podopiecznych. Zbliżają się planowane szczepienia, a także okres jesienno-zimowy kiedy to koty mogą zachorować na koci katar.

Dlatego też zwracamy się do Państwa o pomoc rzeczową, a także finansową. Każda złotówka, puszka karmy czy worek żwirku przybliży nas do ustabilizowania Naszej sytuacji. 

Darowizny można wpłacać na nasze konto: 09 1020 2528 0000 0602 0111 6946, TOZ Oddział w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 35. Wpłaty można opatrzyć opisem: "Koci Dom" lub "na działalność statutową".

Najbardziej potrzebnymi w chwili obecnej są: - karma sucha i mokra (puszki, saszetki) dla kotów dorosłych, sterylizowanych i dla maluszków (karma junior) - kuwety i żwirek do kuwet. Dary można przekazywać bezpośrednio do siedziby naszego Oddziału mieszczącej się przy ulicy Grunwaldzkiej 35 w środy w godzinach od 16.30 do 18.00. W przypadku innego terminu przekazania darów prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny - p. Wrońska Marta tel. 516-165-893, p. Windys Urszula tel. 607-613-790 lub p. Wróbel Gabriela tel. 600-827-476.

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE