Adopcje wirtualne

Aktualności

26.06.2017

Marta Wrońska

Wszyscy Nasi koci podopieczni czekają na realną adopcję, na nowy dom i kochającą rodzinę. Zdarza się tak, że kot znajdzie nowy dom bardzo szybko, ale również są i takie koty które na dom czekają miesiące a nawet lata. Zamieszczając ogłoszenie adopcyjne nowego podopiecznego często prosimy o wsparcie finansowe na koszty utrzymania kota - opiekę weterynaryjną, karmę i żwirek. Niestety z czasem jak pojawiają się nowe ogłoszenia i nowi podopieczni, często zdarza się że darczyńcy zapominają o wsparciu dla tych kotów które przebywają w naszym Jaworznickim Kocim Domu Tymczasowym już dłuższy czas. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić u Nas możliwość adopcji wirtualnych. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego kto pragnie wesprzeć naszych kocich podopiecznych w trakcie ich pobytu w Jaworznickim Kocim Domu Tymczasowym.

Adopcja wirtualna to nie tylko wpłacanie pieniędzy na rzecz Naszego Oddziału. To przede wszystkim regularne wsparcie dla konkretnego kota, wybranego przez opiekuna wirtualnego. Opiekun wirtualny otrzymuje informacje na temat stanu zdrowia kota oraz jego samopoczuciu i potrzebach. Opiekun wirtualny może pomóc w szukaniu domu adopcyjnego kota - oczywiście opiekun wirtualny jako pierwszy dowiaduje się że jego wirtualny podopieczny znalazł nowy dom. Taka forma pomocy zwierzętom może dać wiele satysfakcji.

Adopcja wirtualna to świetna okazja aby dziecko, które nie może mieć kota w domu, miało możliwość opieki "na odległość". Adopcji wirtualnej może dokonać również cała klasa albo szkoła. Do adopcji wirtualnych zachęcamy również firmy prywatne i instytucje publiczne. 

Jeśli decydujesz się na adopcję wirtualną masz kilka możliwości:

- możesz adoptować wirtualnie młodego kociaka albo cały miot kociąt - wtedy koszty adopcji są większe, gdyż młode koty wymagają odrobaczenia a także szczepień, często również kocięta muszą być dokarmiane lub musimy podawać im witaminy; w przypadku młodych kotów wirtualna opieka może trwać krótko, gdyż kocięta szybciej znajdują nowe domy

- możesz adoptować wirtualnie kota dorosłego - koszty jego utrzymania nie są duże, ale opieka wirtualna może trwać znacznie dłużej, gdyż dorosłe koty nie są chętnie brane pod uwagę w trakcie adopcji

- możesz adoptować wirtualnie kota chorego, potrzebującego operacji, zabiegów lub rehabilitacji - w takim przypadku koszty opieki wirtualnej mogą być spore, opieka wirtualna może trwać długo, ale takie koty chyba najbardziej potrzebują wsparcia

- adoptować wirtualnie można jednego kota, ale również opiekun wirtualny może mieć kilku podopiecznych.

Adopcje wirtualne to nieoceniona pomoc dla zwierząt, gdyż mamy świadomość iż wpłaty przychodzą regularnie i ze spokojem możemy planować co miesiąc wydatki, które w przypadku prowadzenia Jaworznickiego Kociego Domu Tymczasowego nie należą do małych. Dlatego jeśli zdecydujesz się na tę formę pomocy, pamiętaj że zobowiązujesz się do regularnych wpłat. Nie tylko My liczymy na Ciebie, ale przede wszystkim Nasi koci podopieczni.

Jak adoptować wirtualnie jednego z Naszych kocich podopiecznych?

1. Wybierz kota spośród kotów do adopcji :) Ogłoszenia adopcyjne są dostępne na Naszej stronie (w budowie) oraz na fanpage'u na Facebooku - każdy kot ma swój album ze zdjęciami (https://www.facebook.com/pg/tozjaworzno/photos/?tab=albums)

2. Skontaktuj się z nami mailowo: jaworzno@toz.pl, w tytule wpisz: Adopcja wirtualna - imię kota, w mailu zaznacz w jaki sposób chcesz być podpisany przy danym kocie jako opiekun wirtualny, np. Twoje imię i pierwsza litera nazwiska, pseudonim, imię i nazwa miejscowości, itp.

3. Co miesiąc wpłacasz na konto Naszego Oddziału określoną kwotę podając w tytule przelewu: adopcja wirtualna + imię kota + okres czasu, którego dotyczy wpłata.

4. Przybliżona kwota utrzymania kota w Jaworznickim Kocim Domu Tymczasowym to około 60zł (dobra gatunkowo karma + żwirek). Zdajemy sobie sprawę, że to dla kogoś może być spora kwota dlatego też proponujemy minimalną kwotę za adopcję wirtualną w wysokości 30zł. Oczywiście będzie nam niezmiernie miło jeśli ktoś zechce wpłacić całą kwotę. Liczy się każda złotówka którą otrzymujemy od darczyńców.

5. Jeśli zdecydujesz się Nam pomóc również w opiece weterynaryjnej danego kota, prosimy o kontakt mailowy z taką informacją. Podamy wtedy jakie są obecne potrzeby danego kota w zakresie opieki weterynaryjnej (szczepienia, witaminy, zabiegi, itp.) i podamy przybliżoną kwotę tej opieki.

6. Adopcja wirtualna trwa do czasu znalezienia nowego domu dla kota i jego adopcji - wtedy możesz adoptować wirtualnie innego kota. W każdej chwili opiekun wirtualny może zrezygnować z adopcji wirtualnej, prosimy tylko o stosowną informację abyśmy mogli lepiej zaplanować wydatki.

Możesz też wysłać paczkę swojemu wirtualnemu podopiecznemu, np. z karmą lub zabawkami - na pewno się ucieszy.

Każda osoba adoptująca wirtualnie będzie otrzymywać raz w miesiącu informację na temat kota - jego zdjęcia i informację o stanie zdrowia. Opiekun wirtualny będzie mógł się z nami kontaktować mailowo, poprzez stronę na Facebooku albo telefonicznie lub osobiście w trakcie dyżurów w naszej siedzibie.

Wpłaty należy dokonywać na konto:

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce Oddział w Jaworznie

ul. Grunwaldzka 35, 43-600 Jaworzno

09 1020 2528 0000 0602 0111 6946

z dopiskiem "adopcja wirtualna + imię kota + okres czasu, którego dotyczy wpłata"

Za każdą wirtualną adopcję dziękujemy :)

MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ TAKŻE